کتاب

معرفی کتاب پسری به نام امید نشر چشمه

کتاب پسری به نام امید،  نوشته لارا ویلیامسون است که داستان شخصیت جذاب و شجاعی به نام دنی هوپ را روایت می‌کند. این کتاب با ترجمه ای از بیتا ابراهیمی در نشر چشمه، منتشر شده است. مخاطب اصلی کتاب، نوجوانان هستند اما بزرگتر ها نیز با آن ارتباط می گیرند. این کتابی است که حداقل یکبار باید آن را بخوانید. پسری به نام امید، اولین اثر نویسنده ایرلندی است و جوایز و افتخارات زیادی را کسب کرده است.

دنی هوپ، یک پسر جوان با هوش بالا و انرژی فراوان است که در مقابل چالش‌های زندگی، به دنبال پدر گمشده‌اش می‌گردد. پسر جوان در این راه با اتفاقات ماجرایی و پرهیجان روبرو می‌شو و مجبور است تصمیم های سختی بگیرد. این داستان هیجان‌ انگیز و الهام‌ بخش، درس‌های ارزشمندی درباره ایمان و تلاش ارائه می دهد. اگر دنبال یک داستان دلنشین و پرانرژی برای خواندن هستید، ” کتاب پسری به نام امید” یک انتخاب عالی است.

(برای خرید کتاب پسری به نام امید کلیک کنید.)

لارا ویلیامسون نویسنده

 

معرفی لارا ویلیامسون

Lara Williamson نویسنده انگلیسی پسری به نام امید است. او قبل از اینکه یک نویسنده باشد، یک معلم مدرسه مهربان است که دنیای کودکان و نوجوانان را دوست دارد. لارا به داستان های خیالی و غیر واقعی علاقه زیادی دارد ولی در نوشته هایش از آدم های معمولی الهام می گیرد. او معتقد است که آدم عادی خیلی شگفت انگیز هستند و کارهای عجب و غریب می کنند. او متولد ایرلند شمالی است که در لندن بزرگ شده و تحصیل کرده است.

کتاب پسری به نام امید اولین اثر چاپ شده این نویسنده است که موجب معروفیت لارا شد. این کتاب در فهرست نهایی جایزه کتاب کودک واتراستونز پذیرفته شد که از مهم ترین جوایز ادبی در جهان است. کتاب بعدی، ” پسری که با صندلی راحتی به اقیانوس رفت” بود که آن هم نامزد دریافت جایزه کتاب آبی پیتر شد. لارا ویلیامسون پدیده ای خارق العاده در ادبیات کودک و نوجوان است. آثار او همگی با استقبال خوانندگان و منتقدین روبرو شده و در فهرست کتاب های پر فروش قرار دارد. برخی از آثار لارا ویلیامسون عبارتند از:

  • کتاب پسری به نام امید (a boy called hope)2014
  • پسری که با صندلی راحتی به اقیانوس رفت2015
  • فقط مرا صدا کن پسر اسپاگتی هوپ 2017
  • دختری با فضا در قلبش 2019
  • Midge and Mo در 2020

معرفی کتاب پسری به نام امید

معرفی کتاب پسری به نام امید

A Boy Called Hope اثر لارا ویلیامسون یک نمونه خواندنی و دیدنی است. این کتاب که برای همه سنین لذت بخش است، احساسات یک کودک جوان، دن هوپ را بررسی می کند. او درست مانند سایر بچه های هم سن خود، سرشار از امید است. برخی از امیدهای او کاملاً عادی و شیطانی و برخی دیگر کاملاً تفکر برانگیز هستند. جستجوی پسری برای یافتن پدرش در سال‌های رشدش، تم اصلی کتاب را پیش می برد. دیگر نمی توان به سادگی، غیبت پدر را توضیح داد. دن راهی پر چالش را پیش می گیرد. او مجبور می شود تصمیمات دشواری بگیرد.

نویسنده از مردم اطرافش ایده می گیرد و شخصیت ها کارهای خارق العاده ای انجام نمی دهند. شخصیت دن هوپ، زیبا و تخیلی است. او آرزو دارد خواهرش نینجا گریس، به دانشگاه در قطب شمال برود و فقط یک بار در سال برگردد. دن هوپ می خواهد به شرلوک هلمز در حل، پیچیده ترین معماها کمک کند. شخصیت اصلی کتاب، یک پسرک 11 ساله است که می خواهد روی ماه فرود بیاید. دن می خواهد سگش از خوردن سیارات و پرتاب کردن آنها روی فرش دست بکشد. در نهایت بزرگترین آرزوی دن اینست که پدرش او را دوست داشته باشد. کتاب پسری به نام امید نمایش شجاعت و جسارت در مورد خانواده است.

چرا پدر، پسرش را دوست ندارد؟ یا حداقل چرا هوپ اینطور فکر می کند؟

لارا ویلیامسون می گوید: الهام بخش واقعی من برای این کتاب مردم عادی هستند. این راز کوچکی است که در این راه کشف کردم. مردم عادی اصلاً معمولی نیستند ، آنها خارق العاده هستند. هر فردی امید و رویاهای خارق العاده ای دارد و جادو در اینجاست. من در مورد سحر و جادو به طور واضح نمی نویسم. من واقعاً دوست دارم فکر کنم که جادو در افراد عادی وجود دارد. کافیست نگاه کنید

کتاب پسری به نام امید از نشر چشمه

خلاصه کتاب پسری به نام امید

دن هوپ یک پسر خیالباف، بازیگوش و باهوش 11 ساله است. او یک خواهر بزرگتر از خود دارد که مثل همه برادر و خواهرها کشمکش هایی دارند. وقتی هوپ 4 ساله و گریس 12 ساله بود، پدر ان ها را ترک کرد. پدر نمی توانست مادر را آرام کند و موجب عصبانیت بیشترش می شد. همان شب پدر در خانه را محکم کوبید و رفت. از آن روز 7 سال می گذرد و پدر هرگز برنگشت.

کتاب پسری به نام امید در مورد مشکلات خانواده پسرک می گوید. پدر خانه را ترک کرد و به تلویزیون راه پیدا کرد. او اکنون یک چهره معروف و شناخته شده تلویزیونی است. دن هوپ و گریس و حتی مادر، همیشه پدر را از تلویزیون تماشا می کنند. بچه ها بابا دارند اما حضور ندارد. هوپ فکر می کند، بابا بودن در تلویزیون می تواند اتفاق خوبی باشد.

دن طی ماجرایی در کلاس، متوجه می شود که دلش می خواهد با پدر حرف بزند. گریس او را از این کار منع می کند اما پسرک اصرار به دیدن پدر دارد. قضیه کمی دشوار است پدر سال ها پیش ان ها را ترک کرده و مادر حالا ازدواج کرده است. هوپ ابتدا به پدر ایمیل می زند او سعی دارد با پدرش تماس بگیرد. دن هر لحظه منتظر است پدر ایمیل را باز کند و به او پیغام بدهد که بابت رفتنش از خانه، عذر می خواهد.

کتاب پسری به نام امید داستان تلاش بی وقفه پسری است که می داند، پدرش او را دوست ندارد اما نمی خواهد باور کند. دن هوپ می خواهد ثابت کند پدر همیشه دوستش داشته ولی واقعیت چیز دیگری است. خواننده پا به پای دن، احساسات مختلفی را تجربه می کند. اشک ها و لبخندها و ….

کتاب پسری به نام امید : جوایز و افتخارات

برنده جایزه کتاب کودک Sheffield در 2015

برگزیده Hillingdon Secondary Book در 2015

نامزد نهایی جایزه the Waterstones children’s book در2015

نامزد جایزه کتاب Independent Bookshop Week در 2014

کتاب پسری به نام امید را از فروشگاه اینترنتی چالیک تهیه کنید

خوندی؟ چطور بود؟ چند ستاره می‌ارزید؟

امتیاز 0.00 از 0 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *