کتاب

معرفی کتاب آلیس در سرزمین عجایب

معرفی کتاب آلیس در سرزمین عجایب

کتاب آلیس در سرزمین عجایب را بیش از یکبار خواهید خواند! این کتاب برای کودکان، نوجوانان و جوانان جذاب و پر کشش است.لوئیس کارول نویسنده ماجراهای آلیس در سرزمین عجایب، خلاقیت بی نظیری دارد و می داند چگونه خواننده را با خود همراه کند. قهرمان داستان، دختری به نام آلیس است که خیال پردازی و کنجکاوی زیادش، او را به سرزمین رویا می برد. جذابیت داستان در اینست که آلیس یک دختر معمولی است و هیچ تفاوتی با آدم های اطرافمان ندارد. نویسنده با زیرکی، تخیل خواننده را درگیر کرده است و نوعی اضطراب را با خلاقیت در هم آمیخته است. کتاب آلیس در سرزمین عجایب با ترجمه آبتین گلکار توسط نشر هوپا چاپ و در دسترس علاقمندان است. آیا می دانید چرا کلاغ شبیه میز تحریر است؟

(برای خرید کتاب آلیس در سرزمین عجایب کلیک کنید.)

معرفی لوئیس کارول

 

لوئیس کارول (Lewis Carroll)

چارلز لاتویج دادسون (به انگلیسی: Charles Lutwidge Dodgson) نویسنده کتاب آلیس در سرزمین عجایب، از بزرگترین نویسندگان ادبیات کودک و نوجوان در جهان است. او برای نوشته هایش از نام مستعار لوئیس کارول استفاده می کند. سبک نوشتاری این نویسنده، فانتزی-تخیلی است و همه آثارش مورد توجه خوانندگان بوده است.

لوئیس کارول بین سال های 1832-1898 زندگی می کرد.کتاب آلیس در سرزمین عجایب حتی پس از سال ها،  همچنان از پر فروش ترین کتاب های کودکان به شمار می روند. جالب اینکه کارول کشیشی است که بیشتر به عنوان عکاس، شاعر و نویسنده معروف است. البته کارل از سال 1855 به مدت 26 سال، تدریس ریاضیات در دانشکده آکسفورد را نیز بر عهده داشته و به لحاظ منطق بسیار قوی است.

کتاب آلیس در سرزمین عجایب از مهم ترین آثار این نویسنده است که به نظر، پاره ای از زندگی اش باشد. داستان، فرا واقعی است و با خیال پردازی کودکانه ای در هم آمیخته است. ماجرای جالبی در مورد نوشتن این کتاب وجود دارد و آن اینکه نویسنده در ابتدا، با هدف چاپ کتاب، داستان پردازی را شروع نکرده است. تم اصلی داستان به صورت گفتاری و برای سرگرم کردن چند کودک( از فامیل و آشنایان) شکل گرفته که نام “آلیس در زیر زمین” برایش انتخاب شده و نسخه چاپی کتاب با نام ماجراهای آلیس در سرزمین عجایب، سال ها بعد منتشر شده است.

مهارت لوئیس در استفاده از کلمات و داستان پردازی حیرت انگیز است او می تواند کلمات را به گونه ای جادویی در کنار هم ردیف کند طوری که هرگز نظیرش را ندیده اید.این کتاب شهرت بسیاری برای نویسنده داشت و هنرمندان زیادی تحت تاثیر کتاب قرار گرفتند. کارل لوئیس در 65 سالگی به دلیل ابتلا به بیماری ذات الریه، درگذشت ولی نام او در تاریخ ادبیات کودکان همچنان می درخشد.

فیلم های ساخته شده بر اساس کتاب کودکان

کتاب فیل

قیمت اصلی ۱۵۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۲۷,۵۰۰ تومان است.

کتاب انگشت جادویی

قیمت اصلی ۳۴,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۲۸,۹۰۰ تومان است.

کتاب لاک پشت

قیمت اصلی ۶۵,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۵۵,۲۵۰ تومان است.

کتاب داستان شگفت انگیز هنری شوگر و شش داستان دیگر

قیمت اصلی ۱۸۵,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۵۷,۲۵۰ تومان است.

خوب های بد، بد های خوب 2 (دنیای بدون شاهزاده)

قیمت اصلی ۲۵۹,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۲۲۰,۱۵۰ تومان است.

معرفی کتاب آلیس در سرزمین عجایب

Alice’s Adventures in Wonderland به بیش از 200 زبان دنیا ترجمه شده و نسخه فارسی آن نیز با ترجمه ای جذاب از “استاد آبتین گلکار” در دسترس است. ده ها فیلم سینمایی، نمایشنامه، باله، آثار موزیکال و کارتون از روی کتاب ساخته شده که همگی با استقبال روبرو شدند.

آلیس در سرزمین عجایب یک رمان انگلیسی برای کودکان و نوجوانان است که در سال 1865 توسط لوئیس کارول، دانشمند ریاضی دانشگاه آکسفورد منتشر شد. داستان ماجرای دختر جوانی به نام آلیس را شرح می دهد. آلیس از سوراخ لانه خرگوش وارد دنیایی خیالی از موجودات انسان نما می شود. کتاب آلیس در سرزمین عجایب، پس از انتشار، نقدهای مثبت زیادی دریافت کرد و هم اکنون از شناخته شده ترین آثار ادبیات ویکتوریا است

روایت، ساختار، شخصیت ها و تصاویر کتاب، تأثیر گسترده ای بر فرهنگ و ادبیات عامه، به ویژه در ژانر فانتزی داشته است. داستان با منطق بازی می کند و به طرز عجیبی بین بزرگسالان و کودکان، محبوب شده است. شخصیت اصلی آلیس نام خود را از آلیس لیدل، دختری که کارول می‌شناخت، گرفته است. این داستان در ابتدا چاپ نشده ولی کارول در سال 1863 نگارش نسخه چاپی را شروع کرد. خانواده مک دونالد به او پیشنهاد چاپ کتاب را دادند و در ابتدا این کتاب به عنوان هدیه کریسمس با آلیس( دختر دوست خانوادگی) اهدا شد.

آلیس در سرزمین عجایب نشر هوپا

شخصیت های اصلی ” آلیس در سرزمین عجایب”

شخصیت های اصلی در ماجراهای آلیس در سرزمین عجایب، برخی قابلیت های فراطبیعی را دارند. حیوانات حرف می زنند و کارهایی را انجام می دهند که از عهده انسان ها بر میاید. آلیس در این سرزمین از میان دری که در تنه درخت است، عبور می کند با فلامینگو کروکت بازی می کند و یک لاک پشت و خرچنگ را در حال رقصیدن، می بیند. شخصیت های زیادی در صحنه حضور دارند که یکی از یکی عجیب تر هستند. علاوه بر شخصیت های اصلی، شخصیت های فرعی دیگری هم در برخی اوقات ظاهر می شوند. این ها تعدادی از شخصیت های اصلی کتاب آلیس در سرزمین عجایب هستند.

 • آلیس
 • خرگوش سفید
 • ماوس
 • دودو
 • لری
 • عقاب
 • اردک
 • پت
 • بیل مارمولک
 • توله سگ
 • کاترپیلار ( کرم ابریشم)
 • دوشس
 • گربه چشایر
 • کلاهدار
 • خرگوش مارس
 • خوابگاه
 • ملکه قلب ها
 • پادشاه قلب ها
 • چنگال دلها
 • گریفون
 • لاک پشت ساختگی

هامپتی دامپتی

بخش هایی از کتاب آلیس در سرزمین عجایب

آلیس یک بطری عجیب را پیدا می کند که روی آن نوشته شده “مرا بنوش”. آلیس بخشی از محتویات بطری را می نوشد و در کمال حیرت، آنقدر کوچک می شود که بتواند وارد در شود. با این حال، او کلید را روی میز گذاشته بود و نمی تواند به آن برسد. آلیس سپس کیکی با برچسب “مرا بخور” را کشف می کند و می خورد که باعث می شود اندازه او بزرگ شود. آلیس ناراضی اشک می ریزد و یک بار دیگر کوچک می شود تا در استخری از اشک‌های خودش شنا کند. در داخل استخر، آلیس با حیوانات و پرندگان مختلفی ملاقات می کند که در یک بانک گرد هم می آیند.

آلیس یک بطری دیگر پیدا می‌کند و از آن می‌نوشد که باعث می‌شود او به حدی رشد کند که در خانه گیر کند. خرگوش سفید و همسایگانش در تلاش برای بیرون کشیدن او، سنگریزه هایی را پرتاب می کنند. سنگریزه ها تبدیل به کیک های کوچک می شوند. آلیس یکی را می خورد و خودش را کوچک می کند. او با کرم ابریشم ملاقات می کند که روی قارچ نشسته و قلیان می کشد.

آلیس پس از کوچک شدن به خانه دوشس می رسد که صاحب گربه چشایری است. نوزاد دوشس که او را به آلیس می‌دهد، تبدیل به خوکچه‌ای می‌شود که آلیس آن را در جنگل رها می‌کند. آلیس در میان یک مهمانی چای، کلاهدوز، خرگوش مارس و یک خواب‌آلود را پیدا می‌کند. کلاه‌دوز توضیح می‌دهد که همیشه ساعت ۶ بعدازظهر “زمان چای” است. اما…

“چرا کلاغ شبیه میز تحریر است؟” نظرات خود را با ما به اشتراک بپذارید.

خوندی؟ چطور بود؟ چند ستاره می‌ارزید؟

امتیاز 5.00 از 1 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *